Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 472 komentarze

kokos26

kokos26 - „Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów”

O „Szampanie z Dukaczewskim” oraz moje pożegnanie z Nowym Ekranem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

10 kwietnia 2010 roku „Gruppenführer KAT” wraz z Władimirem Putinem wskazali mi wyraźnie, którą polityczna siłę w Polsce uważają za śmiertelne zagrożenie dla własnych szemranych interesów

Pan Paweł Pietkun w dzisiejszym tekście „Szampan z Dukaczewskim” delikatnie mówiąc poszedł nie o jeden, ale o kilka mostów za daleko.

Oczywiście, aby ów artykuł wydał się wiarygodny trzeba było na samym początku panią profesor Jadwigę Staniszkis przedstawić, jako szarą eminencję PiS, osobę, która o partii Jarosława Kaczyńskiego „wie wszystko”i jest głównym doradcą prezesa, żeby nie powiedzieć mózgiem Prawa i Sprawiedliwości.

Wiadomo, że tak nigdy nie było i nie jest, ale jeśli swój przekaz autor miał oprzeć tylko na wywiadzie, jakiego pani profesor udzieliła Rzepie i zdjęciu, na którym Kaczyński z Komorowskim podają sobie prawice to trzeba było właśnie dzięki takim zabiegom ten przekaz wzmocnić.

„Jeżeli Komorowski wystąpi zdecydowanie z tą wizją lokomotywy technologicznego rozwoju, to może być chłodna kooperacja między nim a PiS. Tak jak było w czasach zimnej wojny na świecie”

To powyższe zdanie wypowiedziane przez profesor Staniszkis było chyba decydujące i to na nim właśnie autor zaczął budować stopniowo napięcie, które doprowadziło go zgrabnie do finału niczym u Hitchcocka.

To, że pani profesor nie po raz pierwszy odleciała łatwo udowodnić. Przypisywanie Bronisławowi Komorowskiemu posiadania jakiejś wizji lokomotywy technologicznego rozwoju to tak jakby uwierzyć, że Nikodem Dyzma był pomysłodawcą i twórcą banku zbożowego.

Łatwo mógłby tego wizjonera obnażyć sam Romuald Szeremietiew, ale z jakiś powodów nie bardzo to mu wypada dzisiaj zrobić. Dokładnie pamiętam jego artykuły publikowane na prawicy.net, z których to wyraźnie wynikało, że niespełniony doktorant Komorowski umysłowym tytanem raczej nie jest.

No, ale przyjmijmy na siłę, że pan „K” z artykułu Łażącego Łazarza „Gruppenführer KAT” to wizjoner technologicznego rozwoju i owa wizja połączyła obu polityków, co ma uwiarygodniać zamieszczone zdjęcie.

Dalej następuje już ostra jazda bez trzymanki mająca przekonać zwolenników PiS, że oto mamy dowód na to, że Kaczyński i PiS idą ręka w rękę z Florianem Siwickim, Wojciechem Jaruzelskim i Markiem Dukaczewskim.

„Jak się będą czuli wyborcy PiS, kiedy partia Kaczyńskiego wejdzie w koalicję z Komorowskim i generałami WSI? To realny scenariusz. Zapowiedziany przez Jadwigę Staniszkis, która o PiS wie wszystko” – pyta dramatycznie Paweł Pietkun wiedząc, że dał już przecież w swoim artykule odpowiedź.

Jest Ruch wspierany przez Nowy Ekran z twarzą Romualda Szeremietiewa, który oferuje usługi o wiele wiarygodniejszych generałów niż Dukaczewski, Jaruzelski czy Siwicki, czyli nowi kumple Jarosława Kaczyńskiego i Komorowskiego, który jeszcze nie tak dawno był przez ŁŁ przedstawiany, jako jeden ze spiskowców smoleńskich.

Jednym słowem, kiedy trzeba było to Komorowski miał krew na rękach, a kiedy znaleźliśmy się na innym etapie owa ręka starannie oczyszczona z krwi jest wciskana na siłę w dłoń Kaczyńskiego.

Panu Pietkunowi przypomnę jak z jednego dowolnie wyłuskanego zdania można zrobić propagandową zadymę dla gawiedzi. Dodam, że długa jeszcze przed nim droga by dorównać specom z TVN24.

 Kiedyś w „Faktach” po wypowiedzi Beaty Kempy, która poczynania wyrzuconych z PiS posłanek Jakubiak i Kluzik-Rostkowskiej, porównała do wkładania kija w szprychy pędzącego pisowskiego pociągu, dziennikarze z ulicy Wiertniczej stanęli dosłownie na głowie by podważyć logikę tego niewinnego i bardzo popularnego powiedzenia.

Na pierwszy ogień poszedł profesor Marek Sitarz z Wydziału Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej informując, że w dzisiejszych pociągach stosowane są koła monoblokowe nieposiadające szprych. Następnie ze Śląska reporter „Faktów” Paweł Abramowicz zabrał nas do Wielkopolski, a dokładnie do Wolsztyna gdzie pracownik tamtejszej parowozowni, Tomasz Opaska przekonywał, że nie tylko kij wsadzony w szprych lokomotywy, ale i metalowe przedmioty nie są w stanie jej zatrzymać ani spowolnić.

Jednym słowem, kiedy tylko ma się już upatrzonego psa to propagandowy kij się zawsze znajdzie.

Tym wpisem, żegnam się z Nowym Ekranem. Czy na zawsze? Nie wiem. Może kiedyś coś się tu zmieni.

Dodam, że w najbliższych wyborach zagłosuję na PiS.

10 kwietnia 2010 roku „Gruppenführer  KAT” wraz z Władimirem Putinem wskazali mi wyraźnie, którą polityczną siłę w Polsce uważają za śmiertelne zagrożenie dla własnych szemranych interesów.

Po takiej dobitnej wskazówce głupotą polityczną byłoby szukanie trzeciej drogi. Drogę wskazała nam opatrzność.

 P.S. Mam nadzieję, że admin zachowa się z klasą i nie wyśle moejego, przyznam kłopotliwego wpisu, od razu do piwnicy 

KOMENTARZE

 • czekam na kolejne ruchy Jarosława
  zabójcy własnego brata też podałbym rękę...

  po to by drugą wyprowadzić śmiertelny cios...

  cel uświęca środki, szczególnie w polityce...

  Babcia Staniszkis - robi coraz częściej za użyteczną idiotkę i jako socjolog zupełnie nie rozumie polityki, do tego patrzy z perspektywy PERELOWSKIEJ...

  Kiedy Jarosława zabraknie - PiS będzie w rozsypce i żadne trzeciedrogi się też nie pozbierają.

  Scenariusz jest już dawno napisany i realizowany...

  Krok po kroku.
 • @kokos26
  Strasznie mi żal, że tak to interpretujesz [tylko czytam, nie zabieram głosu w omawianym przez Ciebie artykule].
  KAŻDY z polityków mówi, że polityka jest brudna, a ludzie czyści [wyborcy] w swoich ideałach mają problem.
  Mają problem, bo jak pogodzić ideał z brukiem?
  Jedyną moją nadzieją w tym wpisie jest to, że nie żegnasz się na zawsze.
  Czytałam i chcę Ciebie czytać na NE.
 • @Kokos26
  Kokosie! Jestem zasmucony, i ... zawiedziony. Hic et nunc, zachowujesz się trochę jak często dzisiaj przywoływana JS - od płota, do płota. Mam nadzieję, że wrócisz, przynajmniej na gościnne występy. Pozdrawiam.
  PS. Nie myl medium z przekazem, i odwrotnie.
 • @InaMina
  Kokos jest najlepszym piórem Warszawskiej Gazety i można go czytać w każdy piątek. A także na wielu portalach prawicowych, nie POdróbkach. Uważam, że decyzję podjął słuszną, acz cokolwiek póżno. Ale popieram całym sercem i rozumem.
 • kokos26
  Nieeee, nie zostawiaj NE! Poczytaj wszystkie wpisy, komentarze! Wracaj czym predzej!
 • Panie Mirku.
  Niepotrzebnie się pan tak unosi. I niepotrzebnie pakuje pan mandżur zamiast bronić swoich przekonań. Jak tak dalej pójdzie, to zostaną panu jedynie "Niepoprawni", gdzie każdy komentarz musi zaczynać się mantrą: tusk srusk komorusk.
  pozdrawiam
 • każdy ma prawo do swoich poglądów
  również autor tekstu: "Szampan z Dukaczewskim".
  można się z nim nie zgadzać.
  ale po cholerę, od razu, wyciągać daleko idące wnioski ?
 • @Miriam
  Jednak ja mam ten problem, że od dawna nie czytam nic innego, prócz NE.
  Nie biegam po innych prawicowych portalach.
  On staci mnie, a ja jego. To jest ten problem!
 • @InaMina
  To nie jest żaden problem. Dla chcącego nie ma nic trudnego. Radzę zmienić klimat, bo ten bardziej wschodnio-europejski.
  Pozdrawiam zachęcając do czytania WG.
 • @Miriam
  Dziękuję za zaproszenie, jednak ja mam tak jakoś wdrukowane poczucie lojalności [nie myl z Kluzikową], że mnie wystarcza jeden portal, tak, jak innym onet.
  Nie odpowiadają mi porównania, co o NE piszą na innych "frapujących" stronach.
  Nie jestem ciekawa, co gdzieś tam piszą, bo wystarczy mi włączyć tvn24, żeby wiedzieć.
  Chcę czytać TU autorów, którzy mają coś do powiedzenia w sprawie POLSKI.
  Jeśli nie będą mieli nic do powiedzenia, to przeczytam o tym TU, nie w Gazecie Warszawskiej.
  pozdrawiam
 • Kokos
  "Tym wpisem, żegnam się z Nowym Ekranem. Czy na zawsze? Nie wiem. Może kiedyś coś się tu zmieni..."

  odchodząc od publikowania tutaj zmienia Pan go na gorsze... po co pisać dla przekonanych i posiadających podobne do Pańskich ugruntowane poglądy... trzeba pisać do tych którzy są na pograniczu lub wręcz po stronie wroga... na forum GWiezdy Pana nie wpuszczą... tu może Pan polemizować ostro z różniastymi wątkami... to rejterada... Ale oczywiście ma Pan takie prawo i wybór szanuję... choć szkoda... ma Pan niezłe pióro i cięty umysł.
  Pozdrawiam.

  "Nie zginęła i nie zginie!
 • @kokos26
  Pozdrawiam! Głosuję na PiS!
 • Nie wiem co rzec...
  Merytorycznie masz rację.
  A decyzja to decyzja.

  Pozdrawiam
 • SLD i WSI, czyli co by tu zrobić żeby Kaczora opluć
  Ehh, tak sobie czytam i czytam i... miałam nic nie pisać, ale jednak to zrobię.

  Otóż wg mnie ewidentnie widać tu realizowany scenariusz. Nie udało się wcisnąć zwolennikom PiS-u bajeczki o "przyszłej koalicji z SLD" (co miało ich zrazić i skłonić do nie wzięcia udziału w wyborach, tj. zdemobilizować, bo "wszyscy są tacy sami"), chociażby przez ostatni wybitny raport Towarzysza Kalisza. Ta bajeczka została ośmieszona, więc należy stworzyć kolejną, np. o kolaboracji Kaczora z wujkami ze WSI i Komorowskim na czele, czyli coś czego elektorat PiS-u w żadnym wypadku by nie zniósł. Wiadomo, że jedna i druga bajeczka jest tworzona przez to samo środowisko, czyli to, które m.in. zarządza i sponsoruje ten portalik.

  Kokos24 dobrze robi, że odchodzi. Trzeba się szanować! Mam nadzieję, że po dzisiejszym "Szampanie z Dukaczewskim" odejdzie jeszcze kilku dobrych blogerów, których tu czasem czytam a którzy nie powinni dokładać swoich umiejętności do działalności "ściemy o nazwie Nowy Ekran" - jak to napisał ostatnio wspaniały Piotr Lisiewicz z GP.

  Pozdrawiam wszystkich blogerów dobrej woli, a nieświadomym czytelnikom życzę by nie dali się omotać do końca.

  A teraz... możecie mnie zbluzgać. Z niecierpliwością czekam na obelgi Pana ŁŁ :-)
 • aż strach pierdnąć
  jeszcze ktoś weźmie to za prowokację WSI.
 • @polanka
  To p. J.S. nawet nie wie, jaką ma konkurencję ;)
  Analityków sceny politycznej tylu, że ona wysiada przy Was ;)
  pozdrawiam :)
 • @Avern
  Przykre, decyzja chyba słuszna.
  Napisał Pan:
  "odchodząc od publikowania tutaj zmienia Pan go na gorsze... po co pisać dla przekonanych i posiadających podobne do Pańskich ugruntowane poglądy... trzeba pisać do tych, którzy są na pograniczu lub wręcz po stronie wroga..."
  Ale:
  Do dyskusji wybiera się towarzystwo tych, z którymi rozmowa sprawia przyjemność i w ogólnym sensie coś buduje.
  Tak było na początku, potem coraz gorzej. Poprzez wycofanie się kokos26 nie zmieni tego na jeszcze gorsze. Przestanie firmować NE.
  Chyba pisanie "do tych którzy są na pograniczu lub wręcz po stronie wroga..." to jest po prostu walka z wiatrakami. Albo inaczej - robienie wiatru, siły napędowej dla tych wiatraków.
  Do zobaczenia, kokosie26!
 • @Łażący Łazarz
  O tym brylowaniu w ulubionym towarzystwie byś zapewne nie napisał śledząc moja działalność od 2005 roku na portalu prawica.net, na którym udzielał się również pan Szeremietiew.

  Dlatego może zostaw gdzieś na boku takie złośliwości i czynienie z kogoś salonowego pieska, a z siebie niestrudzonego i bohaterskiego wolnościowca.

  Piszesz grzecznie lecz dyskretnie skrapiasz to kwasem siarkowym. Nie cierpię takiej tchórzliwej i podłej maniery. Ja to dobrze znam. Mówi się zawsze wprost "Tak- Tak Nie- Nie".

  Jednym słowem powiem ci wprost. Nie wierzę ci i straciłeś w moich oczach wiarygodność. Uważam, że z premedytacją czynisz ZŁO, a na otaczaniu się trenerami Jarząbkami co to śpiewają ci "łubu dubu", zajedziesz tam gdzie zajedziesz
 • „10 kwietnia 2010 roku »Gruppenführer KAT« wraz z Władimirem Putinem wskazali mi wyraźnie, którą polityczna siłę w Polsce uważaj
  ą za śmiertelne zagrożenie dla własnych szemranych interesów”
  ===============================================

  Dowiodłem, że to nie oni byli celem głównym.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/14786,jak-wymordowac-najwyzszych-funkcjonariuszy-panstwa
 • @kokos26
  Mam prośbę - wytłumacz mi, jak dwuletniemu dziecku, dlaczego wychodzisz z NE trzaskając drzwiami ze względu na to co napisał Pietkun (sam uważam to za ... , że tak powiem - ciekawostkę przyrodniczą) a chwilę potem śmigasz na S24, który już jawnie dryfuje w stronę lewizny? Zbojkotujesz S24 na godzinę wywiadu z Millerem a po godzinie pokornie TAM zaczniesz pisać?
 • --kokosku !! bądz madry !! w takim momencie -ktoś mi napisał
  -pieprzyć system :)) tu o Polskę chodzi !! ktoś musi !!!
 • @Łażący Łazarz
  Na Salonie już śpiewają.
 • @kokos26
  kokos2621.06.2011 23:57:38

  nie wiem, jak z tym złem,

  ale rednacz rzeczywiście mógłby być szybszy i komentować zadziorne, "wolne" notatki jak najszybciej,

  bo skoro nie bierze się za cenzurę i puszcza wszystko, i tak powinno być,

  to jednak może się do dystansowania się redakcji od jakiś treści używać komentarza
 • @Łażący Łazarz
  "Więc spadaj jeśli masz spadać i już mi nie pieprz o Dobru i Złu."

  Co za syf, co za chamstwo, co za upadek, co za DNO... Idę już sobie stąd, bo aż mi się przykro zrobiło.
 • @ll
  Gdzie tu sens, gdzie logika?
  Czytałam komentarze na s.24 pod notką kokosa i oczom nie wierzę!
  Okazuje się, że na salonie prawica tak już oswoiła się z lewicą, tak szczerze „dowala” pod lewymi notkami na znak protestu, że notki wrogów wiszą między ich notkami, że aż wióry lecą.
  Przywykli już, że mają swojego wroga, na własnej piersi wyhodowanego.
  Tu, na NE natomiast brzydzi ich komentowanie, zgodne ze swoim sumieniem, jakie prezentują na s.24.
  Tak kuriozalnego tłumaczenia dawno nie czytałam
 • @InaMina
  Widzimy to samo...
  Ba, nie dość, że przywykli do bliskiego sąsiedztwa to nawet cenzura im nie przeszkadza. Widać taka polityka, czyli show must go on ...

  Pozdrawiam
 • @WojtekCy.
  A, tak, tak, zapomniałam wspomnieć o cenzurze :)
  Już kiedyś napisałam, iż zauważyłam trudności w funkcjonowaniu u niektórych, kiedy ktoś ich nie trzyma krótko, czegoś nie zabrania ... Na wolności trudno się żyje :)
  pozdrawiam :)
 • @Łażący Łazarz
  Bzdura na bzdurze. Porównywanie GP do GW jest niesmaczne. GW to antypolskie gówno a GP to gazeta patriotyczna.

  Każdy, kto jest za PO nazywa radio Maryja, GP, Niezalażną.pl itd narzędziami PiSowaskiej propagandy.

  Mam nadzieję, ze się opamiętasz i przestaniesz robić z Jarosława sku..syna, który jest gotów dogadać się nawet z zabójcą własnego brata. Kłamiesz na potęgę ale nie chce mi sie tego udowadniać.


  "NE jest serwisem wolnym od cenzury. Wszyscy blogerzy mają prawo w nim zaprezentować swoje zdanie jeśli trzyma ono klasę, a tekst Pawała trzyma"

  Trzyma, podobnie jak teksty wulgarniej obłudniczki CIRC, która tak jak Ty mówi, ze "wszyscy są tacy sami."
 • @Grzegorz Rossa.
  następny...hahahaha
 • @Łażący Łazarz
  na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach? Odpowiedz jasno i wyraźnie.
 • Oj... Panie Kokosie czemu Pan o tak odchodzi? Ja tutaj pisze, mimo że czasem mam inne zdanie...
  Mam swoje poglądy, nikt mi je o tak nie zmieni ...
  Panie Kokosie nie można o tak, ''zatrzasnąć drzwi i tupnąć nogą... ''
  Jak małe dziecko ... :-)
  Pozdrawiam:)
 • @Łażący Łazarz
  Coś mi się nie chce wierzyć, ze nie widział Pan mojego pytania
 • @Okowita
  też bym chciała mieć wytłumaczone to przez kokosa26. Dlaczego s24 jest lepszy od nE? Tam można pisać, a nE to nie?
  Jak ktoś pisze i komentuje na nE to jest przeciwko PiSowi?
  A na s24 nie jest?

  Ja jestem za PiSem i tak też będę głosować, ale na innych portalach nie będę, bo uważam, ze tu jest moje miejsce gdyż nE wywiązuje się z podstawowej obietnicy - nie cenzuruje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej