Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 472 komentarze

kokos26

kokos26 - „Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów”

Skąd elektorat dla „Ruchu”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wychodzi mi na to, że mimo szczerych zapewnień o niekonkurowaniu z innymi partiami politycznym, chciał nie chciał, uszczknie się nieco głównie PiS-owi

 "Ruch, który inicjujemy nie chce być konkurencją dla działających partii politycznych..."

Gdyby te słowa Pana Romualda Szeremietiewa potraktować zupełnie serio, a nie można przecież inaczej skoro dramatyczny apel, „POSKA W POTRZEBIE” jest słuszny z tego powodu, że Polska rzeczywiście w potrzebie jest, to oczekiwałbym sprecyzowania, do kogo, jak to mówią ta gadka.

Rozumiem, że zgodnie z deklaracją nie chodzi tu o elektoraty PO, PiS, SLD, PSL i pomniejszych ugrupowań, które zagospodarowały tę połać elektoratu, który na wybory chadza.

Idąc tym tokiem myślenia, gra idzie o te 50-60 procent wyborców, którzy w demokratycznym akcie wyborczym nie biorą udziału.

Karkołomne to zadanie gdyż opiera się na przekonaniu, że ci nieaktywni demokraci to w większości sól tej ziemi, a ich bierność to wynik głębokich nocnych przemyśleń i miotania się w mokrej pościeli z powodu zatroskania o stan Polski i zniechęcenie do demokracji w wydaniu III RP oraz partii politycznych, które zawłaszczyły scenę polityczną w Polsce.

Obawiam się jednak, że ruch, który chce powołać do życia Pan Romuald Szeremietiew z tej miski raczej się nie pożywi.

Panie Romualdzie te 50-60 procent naszych rodaków olewających wybory to żadna nowość. Byli oni obecni i w II Rzeczpospolitej. Co najbardziej wstydliwe i przemilczane przez tak zwanych ekspertów od socjologii i politologów, ci ludzie to raczej nie zagorzali patrioci, lecz tak zwana gawiedź czy jak kto woli bezmyślny plebs.

Dla nich nie ma znaczenia czy Polska jest wolna i niepodległa czy jest tylko rosyjsko-niemieckim kondominium. Dla nich to „rybka” czy będziemy protektoratem niemieckim czy też częścią Federacji Rosyjskiej. Wystarczy wyjść na ulicę czy pod osiedlowy sklep by zauważyć, z kogo składa się w lwiej części owa niezagospodarowana grupa, którą Pan chce uaktywnić i zagonić do urn argumentami typu Polska ginie czy Polska w potrzebie.

Ich można uaktywnić jedynie metodą „na Palikota” lub zastosowaniem wariantu wałbrzyskiego, z którego korzystała Platforma Obywatelska

Wychodzi mi na to, że mimo szczerych zapewnień o niekonkurowaniu z innymi partiami politycznym, chciał nie chciał, uszczknie się nieco głównie PiS-owi.

KOMENTARZE

 • @costerin
  kradnę, bo źle pilnowali:-)
  swój głos oddasz na zmarnowanie, bo 5% w życiu nie przekroczycie
  ale potem będziesz oskarżał PiS, że się za mało starał
  wot kakaja durnota
 • @ kokos
  Uuuu...
  A co to za nagła wolta, panie Mirku? To już Polacy nie zasługują na JOW? 50 - 60 procent to przymuły bez instynktu państwowego? Sie narobiło... Gdy darłem o to koty z prof. Przystawą to byłem głupkiem, a tu czytam takie perełki.
  Zmiana poglądów, czy koniunkturalny wpis? ;-))
  pozdrawiam
 • Szukanie wyborcow
  Prosze pytac we wlasnym otoczeniu kto nie pojdzie na wybory i dlaczego....
  zostawiac ulotki, informowac o nowym ruchu i zachecac do glosowania:-)
  No i problem z panskiej glowy skad sie wezmie nowy elektorat.
 • @Łażący Łazarz
  Nie puszczą tego, zapomnij. A przed wizytą koniecznie się wykąp, bo nadadzą live smród twoich skarpet.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej