Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 472 komentarze

kokos26

kokos26 - „Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów”

Bojkot mediów III RP – sceptycznie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy po obaleniu berlińskiego muru tamtejsze społeczeństwo otoczył siedzibę STASI i pilnowało tamtejszych akt, u nas Michnik buszował po archiwach, a Kiszczak palił kompromitujące dokumenty

Na początku muszę zadeklarować, że popieram Ogólnopolska Akcję Bojkotu Mediów III RP.

Sam dawno, dawno temu również nawoływałem do takich akcji, lecz dzisiaj moja wiara w skuteczność tego typu działań oscyluje w okolicach zera.

Odpowiedzą na ten apel głównie ci, którzy wobec wymienionych mediów już od dawna mają negatywny stosunek i nie pociągnie to za sobą żadnych większych negatywnych skutków, które odczuliby na sobie funkcjonariusze z Czerskiej czy Wiertniczej.

Skąd ten mój sceptycyzm i brak wiary w Polaków?

Niestety tacy jesteśmy. Kiedy w takich demoludach jak NRD, Węgry czy Czechosłowacja narody się budziły to musiała interweniować Armia Czerwona, podczas gdy polskie „kiełbasiane bunciki” można było spokojnie zlecić do stłumienia miejscowym renegatom.

Słabość społecznego oporu po wprowadzeniu stanu wojennego zaskoczyła zarówno Kreml jak i służących mu rosyjskich zaprzańców w polskich mundurach.

Kiedy po obaleniu berlińskiego muru tamtejsze społeczeństwo otoczyło siedzibę STASI i pilnowało zgromadzonych tam akt, u nas Michnik buszował po archiwach, a Kiszczak palił kompromitujące dokumenty.

Kiedy sąsiedzi nasi przeprowadzali lustrację, polski ogłupiony plebs uwierzył Michnikowi, że dojdzie do samobójstw na masową skalę. Kiedy obok nas przeprowadzano prawdziwie wolne wybory my trwaliśmy w zachwycie nad w 35% demokratycznym parlamentem.

Sięgnijmy głębiej w naszą historię.

Niemiecka gadzinówka, Nowy Kurier Warszawski miała nakład 200 tysięcy egzemplarzy i rozchodziła się w okupacyjnej Warszawie jak świeże bułeczki. Tylko jeden raz, 1-go września 1940 roku po ogłoszeni bojkotu przez Podziemie sprzedano tego szmatławca o połowę mniej. Później wszystko wróciło do normy.

Dlaczego tak się działo? Mechanizm podobny jak i dzisiaj w wypadku Gazety Wyborczej. Decydowały zamieszczane tam prywatne ogłoszenia, nekrologi i praktyczne informacje o produktach na kartki czy racjach żywieniowych.

Niestety tacy jesteśmy i zamiast szybkich i gwałtownych przemian czeka nas długa i mozolna praca u podstaw.

Śmiać mi się chce również z mitologizowania tej blisko połowy społeczeństwa, która regularnie nie bierze udziału w wyborach. Głosy, że trzeba za wszelką cenę obudzić tych zniechęconych i zawiedzionych polską demokracją rodaków to zaklinanie rzeczywistości i wstyd przed spojrzeniem prawdzie w oczy.

Według mnie lwia część tych systematycznie niegłosujących to zwykła odmóżdżona gawiedź, której tak naprawdę zwisa czy mamy wolną Polskę czy też PRL-bis, niemiecko-rosyjskie kondominium, protektorat niemiecki czy też należymy do Federacji Rosyjskiej.

Niestety kochani rodacy, Tusk może wprowadzić nawet godzinę policyjną i zakazać krytyki władzy, a większa część narodu podejdzie do tego ze zrozumieniem.

Po wytłuczeniu nam elit przez spółkę Hitler-Stalin cała nadzieja w tym, że ceny kiełbasy poszybują drastycznie w górę. Nasz los w rękach PKB, czyli Polskich Kiełbasianych Bohaterów.   

 

KOMENTARZE

 • @kokos26
  Niestety, ale taka jest rzeczywistość. Świadoma i patriotyczna część Narodu, to zdecydowana mniejszość. Mówienie w ten sposób na pewno nie będzie podobać się wielu, ale rozejrzyjmy się wokół siebie i spróbujmy być obiektywni; taka jest prawda, a że do tego jesteśmy zakłamani, dlatego nie chcemy się do tego przyznać.
 • @35stan
  Druga sprawa jest taka, że do zmian wcale niepotrzebna jest większość. Naszą niepodległość w 1918 roku czynnie wywalczyło 3% rodaków. Honor w czasie okupacji ratowało AK, do której w najświetniejszym okresie należało niecałe 2% Polaków.

  Tu nie ma co czekać na "wieczne nigdy", aż będzie nas większość.

  Wystarczy 15-20 procent odważnych i zdeterminowanych aby pogonić tych zakłamanych oszustów.
  Wtedy można zacząć mozolną prace u podstaw.
  A będzie co robić skoro po 22 latach "wolnej Polski", ponad połowa ankietowanych do 20 roku życia nie wie kto zamordował polskich oficerów w Katyniu. Hańba III RP!!!

  pozdr
 • @kokos26
  Sceptycyzm ze wszech miar uzasadniony. Oficerów politycznych ci u nas dostatek, oficerów liniowych niewielu, podoficerowie i żołnierze - tych trochę jest, ale nieprzeszkoleni...A w sztabie głownym trwa walka o buławę głównodowodzącego...
  Pozdrawiam
 • @orlandofurioso
  Pozostaje pospolite ruszenie :))

  pozdrawiam
 • @kokos26: Pozostaje pospolite ruszenie
  Najlepsze to:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie
 • @kokos26
  No, nie wiem? Wolałbym komandosów (byle nie marcowych), ale też niewyszkoleni jeszcze...
  A swoją drogą, przed wojną było lepiej. Franc Fiszer mawiał, że dla udanego przewrotu w Polsce wystarczy zająć monopol spirytusowy i kontrolować dystrybucję śledzi... W co uderzyć w naszej sytuacji?
 • @kokos26
  aby takie bojkoty miały sens to musieliby dzisiejsi fani GW TVN POLITYKI etc etc się od nich odwrócić ale tego nie zrobią bo oni pokazują i piszą to co gra w sercach i umysłach tych degeneratów i nikczemników o moralności karalucha albo i gorzej nieraz słyszałem POelity narzekania czemuż ten tusk nie powyrzyna tych pisowców itd itp w tym duchu
 • Witam ...DOBRY TEKST :-) ....
  Bo tak jest... Duża część społeczeństwa w Polsce ma głęboko w d ... to co się w koło dzieje życia politycznego. Przeważnie słyszę... ''A co mnie to obchodzi, czy mam w pływ na to? I tak swoje robią w polityce...''
  Tak, ten tekst słyszałem dziesiątki razy... Najbardziej mnie to boli, gdy mówią to niby wykształceni, uczący w szkołach, na uczelniach przyszłych absolwentów... To ja mówię '' To jeśli Cię życie publiczne w Polsce nie obchodzi, to po jaką cholerę narzekasz że Ci nikt nie łoi pieniędzy na oświatę, badania naukowe, brakuje tego, tamtego...'' Nie głosujesz, nie masz prawa narzekać na stan obecny ...
  Do póki w Polsce nie będzie frekwencji w granicach 80%, tak nic się prawie nie zmieni.... A i jeszcze jedno, teraz ludzi obchodzi swój czubek nosa oraz rywalizacja ''nowobogackich'' gdzie kto był na wczasach, kto jakie mieszkanie metrażowe kupił lub inny gadżet...

  Oczywiście powyższy tekst nie dotyczy wszystkich ludzi mieszkających w Polsce. Bo gdyby tak było, to już dawno by rypło wszystko, wszyscy by już po zdychali gdyby nie działalność osób '' dobrego serca'' ...

  A co do marazmu Polaków, którzy nie kwapią się zbytnio do zmian...
  Ja to tak widzę...
  Do tej pory Polska wszędzie nastawiała swój kark, graliśmy ''Anioła pokoju'' w tej części Europy... I co z tego wyszło? Jak nam podziękowano za to? Z historii znamy, że po 1945 roku, zostaliśmy sami ... Po 2 Wojnie Światowej nie dziwie się wcale, że mentalność Polaków po części została zmieniona, z tłamszona do roli biernego obserwatora ...
  Patrząc na te kraje, które przeprowadzały u siebie '''zrywy narodowościowe'' do u nich prawie panował ''piknik'' w czasie 2 Wojny Światowej a w Polsce ''piekiełko nie z tej Ziemi'' ....

  Poznań56- Strzelanie to protestujących robotników, ofiary...
  Pamiętny Grudzień 70 Wybrzeże- śmierć robotników idących do pracy...
  Polak strzelał do Polaka ...
  Więc wcale się nie dziwie, że tak gładko im poszło wprowadzenie stanu wojennego. A przecież w kopalni Wujek znowu zabili Polaków górników...

  Wszędzie Polski Naród ponosił ofiary... Duże ofiary... Śmierć jednej osoby jest to już duża ofiara, a jak tak z sumować wszystkich to ile tych osób było ? Ile rodzin z tego powodu płakało ....

  I co? Mamy ''demokracje'' lecz ''okrągły stół'' wszystko załatwił ...
  Nawet nikomu nic nie postawiono zarzutów, głównym inicjatorom tych wydarzeń. Jeden ciężko chory jak donoszą media, może już odejść do tamtego świata. Wtedy będzie miał ''sąd sprawiedliwy'' ....

  A przecież mogli z umowy się nie wywiązać jeśliby mieli ''jaja''
  Przeprowadzić dekomunizacje i Polska by już od 15 lat, zajmowała się innymi ważnymi sprawami dla kraju ....

  Nie zrobili tego, ponieważ sami po pachy byli umoczeni ....

  Jeśli ludzie mieszkający w Polsce nie znajdą wspólnego języka, nie poczują odpowiedzialności za ten kraj, że mają duży wpływ na to co się dzieje, to do żadnych zmian nie nastąpi ....
 • @kokos26
  bojkot rzeczywiście na niewiele się zda, ale kropla drąży skałę.
  Warto zrobić nawet najmniejszy wysiłek, nawet taki bojkot.

  Może spróbować dotrzeć do spółek skarbu panstwa, gdzie prenumerata tego GWna jet obowiązkowa po kilkadziesiąt egzemplarzy?

  Obywatelskie głosy dochodzą do adresatów np http://molier.nowyekran.pl/post/17866,zanim-porno-wciagnie-kolejne-dziecko
 • @Aleksander popieram i popieram też autora
  Młodych wykształconych i naiwnych z wielkich miast obchodzi wyłącznie czubek ich nosa. Dopóki nie potracą majątków w postaci mieszkań i dopóki nie skończą im się zagraniczne wojaże, to nie zaczną myśleć. Ludzie nie rozumieją, że polityka ma bezpośredni wpływ na ich życie.

  Polska traci suwerenność i jest to faktem. Ludzi może obudzić tylko kryzys taki jak w Grecji. Przewiduję, że nastąpi to w przeciągu najbliższych 2-5 lat.

  Smutne jest to, ze do tych nowobogackich, niemyślących należy też osoba bliska mi z mojej rodziny. Wysyłanie jej artykułów to walenie głową w mur,

  Autorze! Udało się Michnikowi wywalczyć brak poczucia patriotyzmu u Polaków i brak troski o losy Państwa. Ludzie nie chcą wolności słowa. Ludzie chcą chleba i igrzysk. Jak tego im zabraknie to wtedy przypomną sobie co to jest wolność.

  Pozdrawiam!
 • @Aleksander
  Pełna zgoda

  pozdrawiam
 • @adriano85
  Smutne, że na nich podziałać może tylko ta symboliczna"cena kiełbachy"

  pozdr
 • Polecam wszystkim:
  http://pionek.nowyekran.pl/post/17136,co-zrobic-aby-przerwac-upadek-naszej-ojczyzny

  Pozdrawiam
 • @kokos26
  Większość moich znajomych dostała mieszkania od rodziców np. w Warszawie. Mają całkiem niezłą pracę i ....przez to klapki na oczach. Ja też nie narzekam na swoje życie, ale mam coś czego oni nie mają- mianowicie troskę o prawdę i o sprawiedliwość a także Patriotyzm, pisany wielką literą. Propagowany w mediach hedonizm i egoizm, bardzo im zaszkodził. Lubię tych ludzi i utrzymuję z nimi dobre relacje, ale tak jakoś mi ich szkoda...i jednocześnie jestem na nich troszkę zły. Denerwuje mnie, że moja dobra wola jest odbierana przez niektórych jako zamach an ich inteligencję i własne ego. Niestety dla nich ( :-) ) jestem uparty jak osioł i będę robił co trzeba aby ich obudzić przy jednoczesnej próbie zachowania przyjaźni.
 • Nadciąga Białoruś
  Mam pewne osobiste doświadczenia z mediami i ich pojmowaniem kostytucyjnego prawa,jakim jest WOLNOŚĆ SŁOWA.Ostatnio czekam na odpowiedź od administratora Salon24.pl o powody ocenzurowania mojego bloga.Ponadto dorzucam kilka moich linków:

  http://niepoprawni.pl/blog/1586/nie-cenzurujcie-...

  http://niepoprawni.pl/blog/1586/czy-juz-czaspodd...

  http://niepoprawni.pl/blog/1586/tylko-jeden-tele...

  HOME - http://www.baltow.com . . . http://www.baltow.cba.pl
 • Autorze masz rację.
  ...to zwykła odmóżdżona gawiedź, której tak naprawdę zwisa czy mamy wolną Polskę...

  "Po wytłuczeniu nam elit przez spółkę Hitler-Stalin cała nadzieja w tym, że ceny kiełbasy poszybują drastycznie w górę."

  Nic z tego. Brak dobrych genów.
  Staram się opisać to grzecznie, poetycko
  http://kindow.nowyekran.pl/post/14709,geny-lub-raczej-ich-brak

  ale prawda jest chyba gorsza.
  Tak długo jak zaprzańcy są u władzy tak nie ma żadnej szansy na poprawę.
 • @orlandofurioso
  Przed wojną to i pól litra wystarczało na dłużej ;)
 • @Libra
  To wina tej cholernej sanacji!!! :-(
 • @Molier@all
  lepiej narzekać i szukać przyczyn niz coś zrobić!

  To juz nudne jest!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej