Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 472 komentarze

kokos26

kokos26 - „Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów”

Tańczący nad trumnami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otóż Barbara Blida zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas próby samookaleczenia, która to próba miała wywołać polityczny skandal zagłuszający jej uwikłanie się w sprawki „śląskiej Aleksis”.

Jak wiemy parlamentarne komisje śledcze to nie jest polski wynalazek. Jako dodatkowe narzędzie kontrolne, służy w demokratycznym świecie, opozycji do kontrolowania rządzących. Bywa, bowiem i tak w demokracjach, że czasami ulegają one pokusie by wykorzystywać niezgodnie z prawem swoją pozycję i wpływy na sądy, prokuraturę czy służby specjalne.

III RP Ustawę o sejmowej komisji śledczej uchwaliła dopiero w styczniu 1999 roku, czyli po 10 latach od tak zwanej transformacji.

Oczywiście bardzo szybko establishment PRL-bis doszedł do wniosku, że tak jak „wiodące” media tak i sejmową komisję śledczą można wbrew demokratycznym standardom wykorzystać, jako kolejne narzędzie do zwalczania opozycji i utrwalania władzy zgodnie z porozumieniem okrągłego stołu.

Właśnie 15 marca, funkcjonariusz z ulicy Wiertniczej, Tomasz Sekielski mieniący się dziennikarzem podjął się w swoim programie zadania podsumowania działalności komisji śledczych za czasów rządów PO.

Ja skupię się tylko na jednej z nich, tej poświęconej śmierci posłanki Barbary Blidy. Właśnie w tej komisji skupiła się jak w soczewce cała podłość polityków SLD i PO oraz niewiarygodny wprost stopień zakłamania mediów. 

Przez niemal cztery lata komisja sejmowa wyjaśniająca śmierć Barbary Blidy nie czyniła nic innego niż usiłowanie przekonania opinii publicznej o winie duetu Ziobro-Kaczyński. Od czasu do czasu padały sugestie, że to nie Barbara Blida pociągnęła za spust.

Właśnie w jednym z programów w TVN24 ten, co to nie da sobie wmówić, że „białe jest czarne, a czarne jest białe” oprócz wątku„szamotaniny”, której jak wiemy nie było, powiedział, że „kula przebiła ciało ofiary pod nietypowym kątem 200” .

Przez te wszystkie lata bardzo dbano o to, aby pewne informacje i fakty nie docierały do szerokiej opinii publicznej. Sekielski jednak posunął się dużo dalej. On nie przemilczał niewygodne dla salonu kłopotliwego faktu. On po prostu skłamał.

Cóż bowiem znaczy słowo „kula”? To nic innego jak potoczna nazwa pocisku. Jeżeli zaś dziennikarz chce być wiarygodny i profesjonalny, to powinien wyjaśnić skrywaną przed publiką prawdę i powiedzieć cóż to była za kula czy pocisk?

I teraz dochodzimy do tego co przez cały okres pracy komisji było wiadome, ale dla grających w podły sposób śmiercią swojej partyjnej koleżanki niewygodne z przyczyn propagandowych.

Otóż Barbara Blida strzelała, bowiem do siebie z tak zwanej „bezpiecznej” amunicji, która według producenta nie zabija. Można z niej korzystać jedynie przy użyciu rewolweru gdyż zmniejszona ilość środka miotającego nie byłaby w stanie przeładować pistoletu, czyli odprowadzić sprężyny, wyrzucić łuski i wprowadzić kolejnego naboju do komory nabojowej. Po prostu przy użyciu amunicji niepenetrującej występuje zbyt słabe ciśnienie gazów.

W rewolwerze funkcję komory nabojowej spełnia obracający się bębenek, a łuski niestety trzeba samemu usuwać.

Następnie dziennikarz śledczy czy obiektywny członek sejmowej komisji powinien odpowiedzieć na pytanie:, dlaczego Barbara Blida celowała we własną pierś zamiast, jak 99% samobójców korzystających z broni krótkiej, w głowę? Oczywiście pojawiło się kilku kryminologów i psychologów twierdzących, że w przypadku kobiet chodzi o względy estetyczne.

Dlaczego jednak nikt nie wyartykułował wytłumaczenia bardziej logicznego?

Otóż producent bezpiecznej i niepenetrującej amunicji, która zamiast tradycyjnego pocisku czy „kuli Sekielskiego”, zawiera specjalny woreczek ze śrutem, mówi w instrukcji, że broń kierować należy w klatkę piersiową gdyż oddanie strzału w szyję lub głowę może spowodować śmierć.

Barbara Blida bywała na strzelnicy i można przyjąć, że doskonale sobie zdawała sprawę jakie przeznaczenie ma załadowana w jej rewolwerze amunicja.

Co z tego wszystkiego wynika?

Otóż Barbara Blida zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas próby samookaleczenia, która to próba miała wywołać polityczny skandal zagłuszający jej uwikłanie się w sprawki „śląskiej Aleksis”. I zapewne tak by się stało gdyby nie nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Żaden samobójca nie użyje papierowego sznurka by się powiesić, ani tez nie rzuci się pod rower i raczej wybierze do tego celu samochód lub pociąg.

Podobnie żaden samobójca do zadania sobie śmierci nie wybierze broni naładowanej amunicją, która według zapewnień producenta, nie zabija oraz nie skieruje wylotu lufy w to miejsce, które według tegoż producenta jest tym optymalnym, wskazanym i jeśli można tak powiedzieć najbezpieczniejszym.

Dziś widzimy tych wszystkich wybitnych polityków SLD, którzy prześcigają się w zapewnieniach o wielkiej przyjaźni ze zmarłą, najlepszą córą polskiej lewicy, dla której jednak nie znaleźli miejsca na liście kandydatów do parlamentu czy senatu w ostatnich za jej życia wyborach. Dlaczego? Czy nie obawiali się czasem uwikłania koleżanki w węglową aferę?

To jest dopiero cyniczny taniec postkomunistów nad trumną Barbary Blidy i polityczna nekrofilia w czystej postaci.

Tu słowa „mord na posłance” nie rażą tych samych, których do obłędu doprowadza słowo zamach wypowiadane w kontekście smoleńskiej tragedii.

Celowo w artykule nie piszę nic o kreowanym na rubasznego swojaka, obrzydliwym, podłym i cynicznym typku, Ryszardzie Kaliszu.

Na koniec dwa cytaty jednaj z najbardziej nikczemnych i zakłamanych postaci produkującej się w mediach III RP. Jeden dotyczy śmierci Barbary Blidy, a drugi katastrofy smoleńskiej. Autor to oczywiście Waldemar Kuczyński.

„Piszę bez ogródek i proszę wszystkich, których to może urazić o wybaczenie. Otóż Pani poseł i minister Barbara Blida to pierwszy trup paranoi, która od dwu lat rządzi Polską.”

Kwiecień 2007r.

 „Załamał się formalny system dowodzenia statkiem powietrznym. Dowódcą statku został prezydent Lech Kaczyński, a dowódcą operacyjnym gen. Błasik”

Czerwiec 2010r.

KOMENTARZE

 • Kalisz, dobrze wie, jak było i wie też, że nic nie zrobi Jarosławowi i Zbigniewowi.
  Ale zrobić szum przed wyborami, z akcją zbierania podpisów, pod wnioskiem o postawienie wyżej wymienione osoby, to potrafi. Nie od dziś wiadomo, że ten typek z trumny Blidy zrobił sobie trampolinę do kariery i bytności w mediach. Mam nadzieję, ze wyborcy "skopią tyłek" jemu i formacji z której się wywodzi w wyborach.
 • to oczywiste
  Zawsze myślałem, że ktoś dla kogo była śmierć Blidy była najlepszym rozwiązaniem podsunął jej pomysł samookaleczenia a nie powiedział, że żeby taki efekt uzyskać należy strzelić z pewnej odległości a nie przykładać pistoletu do piersi! Wyniki badań komisji śledczej potwierdzają moje domysły ale nie ujawniają kto mógł ją namówić do próby samookaleczenia w tak nieprofesjonalny sposób. Co prawda nie trudno sie domyślic kto to mógł zrobić ale do tego trzeba mieć wolę odkrycia prawdy.
 • kokos 26
  Na miejscu Kalisza poszedłbym dalej, cały rząd Jarosława Kaczyńskiego postawić przed TS. Jakże to ładnie by wygladało , faszyści nie unikną zasłużonej kary - już widzę ten tytuł w GW. A jeżeli chodzi o tańce Kalisza to najlepiej wychodzi mu to na platformie z pedałami . Oni chyba lubią takich pulchniutkich.
 • @madera
  Też uważam, że ktoś jej ten pomysł podsunął

  pozdr
 • @armiaharów
  Z tym skopaniem tyłka to może być różnie. Sporo ludzi łyka tę propagandę medialną.

  pozdr
 • @Andy 51
  Że pulchniutki to fakt, ale chyba na tym jego atrakcyjność się kończy. Nawet dla pedałów.

  pozdr
 • @kokos26
  zdajemiesie, że to gruby rychu skreślił błogosławioną Barbarę z listy sojuszu lewych dochodów
  zdajemiesie, że broń była zarejestrowana na wdowca, co nasuwa przypuszczenie, że nie była należycie zabezpieczona
  na dobra sprawę, jakiś hipotetyczny włamywacz mógł wejść w bezprawne posiadanie inkryminowanej spluwy
  logiczne jest, że osobie która nie zabezpieczyła należycie broni przed osobami postronnymi powinno mieć miejsce:
  a. cofnięcie pozwolenia na broń
  b. zarzut prokuratorski za niezabezpieczenie broni skutkiem, co w konsekwencji doprowadziło do samookaleczenia ze skutkiem śmiertelnym osoby postronnej
  tak byłoby w normalnym kraju
 • @gallux
  Są jeszcze normalne kraje? Chyba niemożliwe.....!
 • @kokos26
  Myślę, żę sam homoseks sprawy by nie załatwil. Sodomia i nekrofilia sie kłania. :))) Pozdrawiam!
 • Autor
  Siekiera, motyka, idzie Kalisz
  geje, lesby, idźmy stąd.
  Mafia z węgla w kogoś wali
  lecz Naród podpali im lont.

  Idżmy tam, będzie swąd !
 • @Antoni1
  Noooo wielkie dzięki w imieniu wszystkich, na których w swej łaskawości zlewasz strumienie światła swej inteligencji. Jak ja do tej pory żyłam, bez tak hojnego wsparcia intelektualnego z Twojej strony?
  Niekumata
 • autor
  Kalisz to typ od zawsze beszczelny, pamietam jego tłumaczenie pijanego Kwasniewskiego w Katyniu. Pornogrubas wymyślił wówczas chorobe goleni tego pijaczka Kwacha. Może to nieładnie o zmarłych ale Blida to również taka sama gnida. To ona jako minister wymyśliła prawo wyrzucania ludzi z domów na bruk od wiosny do jesieńi. Przez ta kur....ę tysiące ludzi ucierpiało. Wcale jej nie żałuje.
 • @Antoni1
  "Bo ja myślę, że on chce się podwieźć politycznie na pamięci o nieboszczce.
  A skąd wziął przykład, każdy dobrze wie"

  Co było wcześniej? Komisja d/s Bidy czy Smoleńsk?
  Proszę więc bez krętactw i podłych manipulacji

  Zdaje się, że już kiedyś ostrzegałem, że nie jesteś tu u mnie mile widzianym gościem?
 • @Antoni1
  Tylko nie towarzyszu koleś, a co do przyglądania się rodzinkom to widać u kogo te inklinacje ubeckie występują.

  To straszenie powoduje, że jesteś żałośnie śmieszny i komiczny. Taki chłopczyk, który z bezradności i własnej słabości wyrywa mucho skrzydełka.
 • @kokos26
  antoniego1 jeden komentujemy jak poniżej:
  niech nas Pan Bóg chroni przed takim antonim

  w sumie, po przemyśleniu, 2 złocisze od 40 znaków, to też jest jakiś sposób na życie:-) antoniego, ma sie rozumieć
 • Rewolwer
  Strzelała z rewolweru typu Astra. Do dzisiaj niektórzy "dziennikarze" i politycy gadają bzdury, że Blida zdążyła broń odbezpieczyć i się zastrzelić. Tego akurat modelu, jak większości rewolwerów, nie musiała odbezpieczać. Wystarczyło jej więc kilka sekund, by nacisnąć język spustowy. Nie przewidziała tylko, że z tak małej odległości broń taka może zabić.
  Tak jak napisałeś, chciała zostać męczennikiem za życia. Nie udało się, to m.in. takie świnie jak Kalisz robią z niej taką po śmierci.
  Teraz będzie ociekający tłuszczem spaślak biegał, by znaleźć 115 posłów gotowych podpisać wniosek pod głosowanie Sejmu oTrybunał dla Ziobry i JK. W tej kadencji jest to niemożliwe, z punktu widzenia prawa (nie ma żadnych dowodów, nic) też nie, ale w Polsce PełO wszystko jest możliwe.
 • @Mirek
  Czyli nie było to nawet próba samobójstwa, ale samookaleczenia się.
  Masz rację to był rewolwer Astra, a o odbezpieczaniu i przeładowaniu mógł mówić tylko debil do widzów TVN24

  [url=http://ifotos.pl/zobacz/zzzz_heqxane.jpg/][img]http://s2.ifotos.pl/mini/zzzz_heqxane.jpg[/img][/url]
 • @kokos26
  Nie przejmuj się. Ja też dziesiątki razy polemizowałem z tym internetowym agentem antonim. Ciekawe ile mu płaca za te komentarze...
 • „Blida zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku”
  Eufemizm.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/1402,swieta-barbara-blida-patronka-gornikow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej