Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 472 komentarze

kokos26

kokos26 - „Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów”

Stefan Niesiołowski – człowiek renesansu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak widać wystarcza jeden specjalista od bezkręgowców, Stefan Niesiołowski, sam niestety pozbawiony kręgosłupa

 Termin „człowiek renesansu” lub „umysł renesansowy” to określenia, jakich używamy w stosunku do ludzi światłych, wykształconych o zainteresowaniach i olbrzymiej wiedzy dotyczących bardzo wielu, czasem zupełnie odmiennych dziedzin. Takim typowym i klasycznym podręcznikowym przykładem „człowieka renesansu” czy „umysłu renesansowego” jest Leonardo da Vinci.

Pamiętam, że we wczesnej młodości do kategorii ludzi renesansu zaliczałem pojawiających się cyklicznie na ekranach telewizorów panów Szymona Kobylińskiego i prof. dr. Wiktora Zina.

Obaj oprócz talentów plastycznych i gawędziarskich posiadali ogromną wiedzę w takich dziedzinach jak architektura, sztuka, historia, heraldyka, literatura, scenografia, kultura.

I dzisiaj możemy w telewizji napotkać prawdziwego człowieka renesansu. Dzięki miłościwie nam panującej Platformie Obywatelskiej i zaprzyjaźnionych z nią i Andrzejem Wajdą mediom mamy okazję niemal, na co dzień obcować z polskim współczesnym Leonardo da Vincim, czyli Stefanem Niesiołowskim.

Tylko wyjątkowy szacunek dla inteligencji i mądrości Polaków, jaki okazuje partia rządząca powoduje, że zawsze możemy liczyć na udostępnianie nam tej krynicy mądrości, która jest niekwestionowanym autorytetem w takich dziedzinach jak: finanse i bankowość, budowa autostrad, budowa stadionów, wiara i religia, media, kultura, sport, hodowla, rolnictwo, sadownictwo z naciskiem na owoce miękkie, przemysł, gospodarka morska, surowce, wojsko, lotnictwo, sport, transport, służby specjalne, polityka zagraniczna, edukacja…..

Zapewne nie wymieniłem wszystkich dyscyplin, w których to nasz rodzimy Leonardo czuje się mocny i desygnowany jest przez partyjne władze do ścierania się na antenie TVN24 z pożal się Boże ekspertami czy przedstawicielami opozycji.

Złośliwcy mówią, że w Platformie wbrew propagandzie sukcesu i mitom niebywałego profesjonalizmu jest niezwykle krótka ławka prawdziwych fachowców.

A po cóż długa?

 Jak widać wystarcza jeden specjalista od bezkręgowców, Stefan Niesiołowski, sam niestety pozbawiony kręgosłupa.  

Zazdroszczę w skrytości ducha elektoratowi PO, że władze ich ukochanej partii traktują ich niezwykle serio i zawsze do telewizyjnych debat desygnują najlepszych z najlepszych fachowców, jakich posiadają. A, że zawsze jest to poseł Niesiołowski to tylko zaleta i dodatkowy smaczek.

To taki platformerski pieprzyk wabiący lub jak kto woli wabik pieprzący –bzdury oczywiście.  

KOMENTARZE

 • @autor
  Cudna grafika :)
 • @Mariovan
  No bo i facet cudny :))

  pozdr
 • @kokos26
  Renesansu?! Toż to człowiek antyku, średniowiecza, odrodzenia i oświecenia, reformacji i kontrreformacji, człowiek baroku, romantyk i pozytywista, komunista i antykomunista, faszysta i antyfaszysta, daltonista i donaldysta i antykaczysta...
  I jeszcze prawdziwy belwederski profesor.
  Pozdrawiam.
 • kokos26
  Jako człowiek renesansu powinny być dzieła jego życia, wiadro jadu, wiadro plwocin i mucha plujka.
 • @Autor
  Śliczna laurka! Pozdrawiam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej